o tom, o čem se dočtete všude a nikde...

Letošní oslavy 30. výročí tenisek Nike Air Max budou velkolepé

Ještě aby ne. Už 30 let je tu s námi technologie, která našim nohám dodává maximální pohodlí a komfort. Už 30 let jsou tu s námi tenisky, které změnily celkové vnímání a pohled na obuv jako takovou. Už 30 let nosíme běžecké boty a nestydíme se za to. Vlastně to ani spousta z nás neví. A protože 30. výročí je jen jednou za život, je potřeba ho pořádně oslavit. A jak jinak než teniskami.

V roce 1979 byl představen model Air Tailwind. A právě u tohoto modelu začala slavná éra vzduchu v podrážce, který nám měl zajistit pohodlí. Viditelná tlumící jednotka Air (tzv. bublina) přichází o osm let později, tedy v roce 1978, a to s teniskami Nike Air Max. Navrhl je Tinker Hatfiled a my už jsme o nich samozřejmě párkrát psali.

Pro mě osobně jsou tenisky s technologií Air absolutně nejpohodlnějšími teniskami vůbec. Mými nejoblíbenějšími modely jsou Nike Air Max 1 a Nike Air Jordan III. Oba modely navrhl Tinker Hatfiled. A má obliba právě v tyto tenisky zřejmě nikdy neskončí. A neplatí to jen u mě. Dokazuje to jejich dlouholetá historie a stále větší oblíbenost.

Každoročně se po celém světě konají oslavy výročí tenisek Air Max. Air Max Day. Letos bude výročí patřit především modelu Nike Air Max 1, oslavujícímu 30 let. Právě tento model vynesl technologii Air do výšin.

Nike Air Max 1 Anniversary

Nike Air Max 1 Anniversary

Air Maxy, u kterých to vše začalo. Světlo světa spatřily v roce 1987, kdy poprvé ukázaly, co se v patě skrývá – odpružení Nike Air. Design od Tinkera Hatfielda byl vydán ve třech ikonických barvách, klasické combo bílá-červená-šedá a bílá-modrá-šedá. Ikona se vrací ve svém nejpopulárnějším tvaru.

Women’s Nike Air Max Jewell

Women’s Nike Air Max Jewell

Inspirované Air Max Plus se Air Max Jewell řadí mezi jediné dva modely Air Max vytvořené pouze pro ženy.

Nike Air Max 90 Ultra Flyknit

Nike Air Max 90 Ultra Flyknit

Jsou ihned rozpoznatelné, obzvláště svými zářivými barvami. Ale nový model Air Max 90 Flyknit přichází se dvěma inovacemi, aby byly ještě lehčí – s flexibilním a prodyšným Flyknit svrškem a novou stélkou, která snižuje hmotnost a zvyšuje pohodlí. Ideální kombinace.

Nike Air Max 1 Atmos Elephant

Nike Air Max 1 Atmos Elephant

Jednoznačný vítěz Vote Back Air Max Day 2016 a sběratelský poklad. Sešitím různých částí se snahou upozadit barvy vyniká jemný nefritový Swoosh. Spolupracoval na nich známý japonský prodejce Atmos. Tyto tenisky byly původně součástí „Zoo Pack“ vydaného v roce 2006.

Nike Air Max LD-Zero

Nike Air Max LD-Zero

Vytvořeny pro Air Max Day 2016 legendárním streetwearovým designérem Hiroshim Fujiwarou. LD-Zero mixují čistý svršek inspirovaný érou sedmdesátek a modelů Nike LD1000 a Boston s jednotkou 360 Air, které vyšly v roce 2006 a byly upgradovány pro Air Max 2014. Výsledkem je originální design, který spojuje klasický styl s moderním komfortem.

Nike Air Max 1 Master

Nike Air Max 1 Master

Kombinace materiálů z nejvyhledávanějších modelů Air Max v historii nabízí právě k třicátému výročí Nike Air Max 1 Master. Materiály zahrnují originální červenou část u palce, milovaný „Safari“ print a ladí i s dalšími klasickými detaily. Tyto tenisky byly inspirované Masters of Air, více jsme se jim věnovali v tomto článku.

Nike Air Max 1 Ultra 2.0. LE

Nike Air Max 1 Ultra 2.0. LE

S výročím přichází také Air Max 1 Ultra 2.0. Jde o nejvíce inovativní model ze všech Air Max 1 k dnešnímu dni a je také nejlehčím ze všech bot Air Max. Oslavu výročí znázorňuje značka „3.26“ na jazyku.

Nike Air VaporMax

Nike Air VaporMax

Jsou synonymem znovuzrození Nike Air. S pružným Flyknit svrškem a radikálně přetvořeným odpruženým systémem Air přináší Nike VaporMax novou Air revoluci.

Okomentuj příspěvek

Nejnovější kolekce tenisek a oblečení najdeš vždy na Queens.cz

Dej nám like na Facebooku a budeš mít všechno pod nosem