o tom, o čem se dočtete všude a nikde...

DJ Wich o návštěvě Nike v Portlandu a setkání s Tinkerem Hatfieldem

Úvod. Ahoj Tome, předně díky za přijetí pozvání k rozhovoru.

Masters of Air. V březnu vyšel sneaker dokument Masters of Air. Do něj jsi byl přizván jako jeden z devíti lidí z celého světa a jako jediný ze střední Evropy. Jak se tohle člověku z malé České republiky vůbec podaří a jak s odstupem času hodnotíš výsledný dokument?

Pár lidí z Nike mě kontaktovalo už pár měsíců před natáčením. Spousta otázek ohledně Air Maxů, ale nikdo přesně nevěděl, o co půjde. Byla to možná tak trochu i náhoda, ale sháněli někoho ze střední Evropy a já jsem se jim tam hodil. Pak konferenční hovor přímo s Amerikou a natáčení v Praze.

Kluci objeli během 14 dní 9 zemí po celém světě, natočili skvělý záběry. V kombinaci s efektama, střihem a muzikou ten dokument dopadl víc než výborně.

Z názvu “Masters of Air vol. 1” soudím, že bude pokračování. Sám jsi mi prozdradil, že jste měli natočeno mnohem více materiálu, než bylo nakonec použito. Dočkáme se pokračování se stejnými osobnostmi?

Ptal jsem se na to teď kluků ze štábu a buď o tom nemůžou mluvit, nebo zatim sami neví.

Pozvánka do Beavertonu (Portland) od Tinkera Hatfielda. Na konci března ti přišla osobní pozvánka od Tinkera Hatfielda. Co se ti honilo hlavou, když jsi otevřel dopis od člověka, který navrhl tvůj nejoblíbenější model tenisek?

Čistá radost, dostalo mě to. To je věc, která se ti stane jednou za život. Musel jsem kvůli tomu zrušit troje hraní, ale každopádně to stálo za to.

Portland. Právě ses vrátil z amerického Portlandu, kde jsi navštívil Nike. Pozvány byly všechny osobnosti z dokumentu Masters of Air. S nimi jsi strávil několik hodin. Každý jste byl z jiné části světa. Jak setkání probíhalo? Byly nejhlavnějším tématem vašich rozhovorů tenisky? A kdo vlastně byli ti vybraní lidé?

Trávili jsme spolu celkem dost času, byli jsme 4 dny na stejnym hotelu přímo v centru města. Fajn parta mladých lidí od 19 – 43 let, co mají zálibu v teniskách, konkrétně v Air Maxech, a sbírají je. Las Vegas, New Mexico, Tokio, Hong Kong, Londýn, Amsterdam, Paříž, Berlín.

Tak jasně, že o teniskách se mi pak už i zdálo, namluvilo se o nich dost, ale bavili jsme se i o jiných věcech, teda krom Asiatů a Mexičana, kteří s sebou měli tlumočníky a komunikace s nimi byla trochu těžší.

Návštěva Nike campusu. Nike campus je asi místem, kam se běžně člověk nepodívá. Nebo to lze? Kromě campusu ses podíval i do innovation kitchen, DNA a IHM. Následovala návštěva Nike Company Store, o kterém Martin Šurda prozradil, že pokud jsi nebyl v NCS, tak jsi nebyl v obchodě Nike. Prozraď nám prosím, co je na jednotlivých místech k vidění. Předpokládám, že to je ráj pro každého fanouška Nike. Našel jsi v obchodě něco, co sis prostě musel koupit?

Přesně, Nike campus je místo veřejnosti nepřístupné, inovation kitchen, DNA a pár dalších oddělení jsou budovy, kam se nepodívají ani místní zaměstnanci. My měli povolení. Všude přísný kontroly, zákaz focení…

V inovation kitchen pracuje spousta návrhářů, fyziků, chemiků. Vytvářejí  a testují nové technologie, materiály. Je tam mimo jiné zasedací místnost v podobě autobusu, kde proběhlo první setkání s Tinkerem.

DNA je asi nejzajímavější místo z celého Campusu, je to kompletní archiv Nike. Přes 60 tisíc tenisek na ploše o rozloze obřího supermarketu. Tady je k vidění opravdu spousta věcí od prvních běžěckých bot, přes originál Air Magů z Back to the future, Jordan 1, ve kterých hrál Michael. Vlastně každá bota, která se vytvoří, se tu uchovává.

IHM je fabrika na Air bubliny. Tam vidíš přímo, jak se vyrábí. Dlouhý umělohnotný role, spousta strojů a lidí, kteří každou bublinu kontrolují a skládají do krabic. I když se většina bot vyrábí někde v Číně nebo Vietnamu, musí si výrobci bubliny koupit právě zde.

No a finální Nike Company Store je ráj. Obchod o rozloze dalšího supermarketu, kde máš veškerý Nike novinky za poloviční cenu. Dostali jsme od nich ještě nákupní voucher, takže jsem samozřejmě neodešel z prázdnou.

Tinker Hatfiled. Na svém Instagramu jsi psal, že setkání s Tinkerem pro tebe bylo jedním z nejinspirativnějších setkání vůbec. Co jste během těch tří hodin probírali a jaký byl Tinker?

Po setkání v inovation kitchen, kde proběhlo krátký seznámení, jsme měli ještě večeři, kde seděl přímo vedle mě u stolu. Většina lidí ho bombardovala samozřejmě otázkama ohledně tenisek, tak jsem chtěl trochu odlehčit a pobavit se i o jiných běžných a pracovních věcech. Je skvělej storyteller. Vyprávěl mi o setkání s Trumpem a Kanyem v negativním smyslu, jak chodil s Jordanem hrávat basket, o Lebronovi, Timberlakovi. Došla řeč na architekturu, jeho barák, design stadionu, motorky. Pak jsme přešli k muzice. Má svojí kapelu, zkouší u něj doma. Hraje na kytaru a klávesy. Bavili jsme se o kytarách a synťácích. Zná se dobře s Rick Rubinem, Santanou…

Hltal jsem každý jeho slovo, zážitek.

Závěr. Ovlivnila/změnila v něčem návštěva Portlandu tvůj pohled na Nike? Co ti tenhle výlet do zámoří dal?

Pohled na značku neovlivnila, jen potvrdila moji slabost pro ni samotnou.

Ujistil jsem se v tom, jak je Nike precizní firma s velmi silným zázemím, kretivními lidmi a vizí kráčet vpřed.

Díky za tvé odpovědi. A taky za fotky na Instagramu a videa na Snapchatu!

Není zač, taky dík.

Okomentuj příspěvek

Nejnovější kolekce tenisek a oblečení najdeš vždy na Queens.cz

Dej nám like na Facebooku a budeš mít všechno pod nosem