o tom, o čem se dočtete všude a nikde...

Jsou Nike Air Presto teniskou letošního léta?

Nike Air Presto nejsou žádnou novinkou. Však jejich historie sahá až do roku 2000. A ať už je jakkkoliv zajímavá, nejzajímavější jsou na ní tři věci. Vznik jejich názvu. Pojmenování colorways. Číslování.

Název. Tobie Hatfield, autor siluety Nike Presto nebo třeba Nike Free a mladší bratr Tinkera Hatfielda, jež změnil naše životy, prozradil, že jeho tým dostal přes 300 návrhů na jméno. A jedním z nich bylo Presto Magic. “Když si botu obujete, sedí tak dokonale, že je to jako ten moment, kdy kouzelník řekne ‚Presto‘, říká Hatfield o pojmenování nové boty.”

Pojmenování colorways. Dnes už se colorways pojmenovávají tak, jak jsme zvyklí. Dříve tomu tak nebylo. Boty se jmenovaly třeba Rabid Panda (Zuřivá panda) nebo Trouble at Home (Problémy doma).

Číslování. Tohle je asi nejdivnější na celé té botě. Nebo nejzajímavější. Při testování totiž Hatfiled vyrobil prototyp boty ve velikosti 40. Proto, aby měl nezávislou zpětnou vazbu, dal prototyp na zkoušku svému kolegovi. Ten měl ale velikost 42.  Prototyp ale díky svému pružnému materiálu seděl i jeho kolegovi, který měl nohu o dvě velikosti větší. A proto bylo možné zavést u bot stejné číslování jako u třeba u triček –malé, střední a velké. Od poslední letní kolekce je číslování standardní.

Novinkou jsou Nike Air Presto Ultra Flyknit. Jak už název napovídá, jejich svršek je díky technologii Flyknit prodyšný a perfektně padnoucí. Dostupné jsou u vybraných prodejců od 5. 5. 2016 v šesti barevných variantách.

Doporučujeme: zajímavý článek o Nike Air Presto napsal i Zbyněk na Queens blog.

Nike Air Presto Ultra Flyknit

☕️ #bublinakocka #djwich #presto #kolenak #nanoubadyho

Fotka zveřejněná uživatelem Golden Touch (@djwich),

Okomentuj příspěvek

Nejnovější kolekce tenisek a oblečení najdeš vždy na Queens.cz

Dej nám like na Facebooku a budeš mít všechno pod nosem