o tom, o čem se dočtete všude a nikde...

Kolekce Nike Beautiful x Powerful a pozvánka na Teniskology

Dnes tu pro vás mám dvě zprávy. Teda zejména pro ženské pohlaví. Protože kolekce Nike Beautiful x Powerful se týká především jich.

Důležitá jsou tato klíčová slova: Joan Benoit Samuelsonová, 1984, první ženský maraton na olympiádě, cílová čára neexistuje, Nike Women. A všechna spolu tak úzce souvisí. Nemá asi úplně smysl tu rozebírat detaily, ale aspoň ve stručnosti bych vám chtěl napsat, co vlastně Nike Beautiful x Powerful kolekce skrývá. Protože i já mám rád, když vím, co nosím.

Dvě hodiny, dvacet čtyři minut, padesát dva vteřin. Za takový čas uběhla Joan Benoit Samuelsonová maraton. Byl to historicky první ženský maraton na olympiádě. A tím popřela zastaralé představy o tom, že ženy delší tratě fyzicky nezvládnou. To bylo právě v roce 1984.

“Cílová čára neexistuje,” to byl slogan Joan Benoit Samuelsonové, který inspiroval společnost Nike v tom, aby dále podporovala ženy sportovkyně ve všech sportech. To dalo za vznik hnutí NikeWoman, ve kterém dnes společně běhají a trénují více než čtyři miliony žen po celém světě.

Kolekce Beautiful x Powerful oslavuje tento vývoj, který uvedlo do pohybu právě vítězství Joan Benoit Samuelsonové. Jde o první kolekci sportovních bot Nike, která je inspirována sportovkyněmi a jejich úspěchy. Čtyři ikonické boty Nike Huarache Run Ultra, Cortez, Air Max Thea Ultra a Air Presto najdete v černé kůži, ale dostupná bude i verze s látkou jacquard doplněnou o zmíněné motto „Cílová čára neexistuje“ a v designu s pruhy, symbolizujícími rychlost.

Nike Beautiful x Powerful

Jedna z hlavních tváří této kampaně je Iza Goulart, která sdílí myšlenku, že cílová čára rozhodně neznamená konec. „Jako malá jsem byla velký fanoušek značky Nike a být dnes součástí této kolekce po boku heroické atletky a tohoto příběhu je pro mě výjimečné. Sama sebe považuji za sportovce a za obhájce toho úžasného posunu žen napříč sporty.“ Goulart věří, že síla pochází z obětavosti a na to, že se okolí může spolehnout na to, kým jste.

Miluje své tenisky stejně tak jako boty na podpatku a oceňuje diverzitu nové kolekce, jak sama říká: „Jsou prostě unikátní a chci je hned.“

Iza Goulart

Kolekce Nike Beatiful x Powerful bude od 6. října dostupná v aplikaci SNKRS a na nike.com. Kolekce s látkou jacquard bude uvedena na trh 1. prosince.

Kolekci Nike Beatiful x Powerful si budete moct osobně prohlédnout na akci Teniskology v Nike studiu. Akce se koná 21. a 22. 10. 2016. Více informací najdete na www.teniskology.com.

 

Okomentuj příspěvek

Nejnovější kolekce tenisek a oblečení najdeš vždy na Queens.cz

Dej nám like na Facebooku a budeš mít všechno pod nosem