o tom, o čem se dočtete všude a nikde...

Mé první tenisky: Poděs

Zdravím. Po sto letech sem taky píšu něco já. Tímto bych chtěl rozjet seriál “Mé první tenisky”. Nevím, kdo se do něj zapojí, ani jestli se do něj někdo zapojí. Napadlo mě to, když jsem věšel prádlo. Takže začínám.

Své první tenisky, jakože fakt tenisky, jsem si koupil asi před šesti lety. Což není tak dávno. Byly to moje první tenisky, za mnou vydělané peníze. A stály cca 2 800 Kč. V té době jsem ještě nebydlel v Praze. Kupoval jsem je v Queensu. Jak jinak.

A jaké tenisky to byly? Nike Air Force 1 Mid ’07 White / Varsity Maize. Skoro celobílé Air Force s výrazným žlutým swooshem, podrážkou, prošíváním a přezkou. Co víc si přát. V té době je u nás neměl nikdo. Nikdo. Byly super a já středem pozornosti.

Nike Air Force 1 Mid '07 White / Varsity Maize

Tenhle moment byl pro mě dost zásadní. Protože ačkoliv jsem je docela zničil, byl to okamžik, kdy jsem se skutečně začal starat o boty. Do té doby mi to bylo vcelku jedno. Ale chápejte, když máte na sobě bílé tenisky, tak ty tenisky prostě musejí být bílé. Sněhobílé.

A protože to byly mé první tenisky, nosil jsem je pořád. I v zimě. A to byla jejich smrt. Pamatuji si, v té době byl ještě sníh, když jsme šli bobovat. Samozřejmě jsem si je vzal na sebe. No a ten sníh byl docela zmrzlý. A jak jsem se tak tím sněhem brodil, tak jsem z nich sedřel značnou část bílé barvy. Originální tkaničky jsem při mytí vytratil, takže jsem hledal náhradu. No a ty, co jsem tam dal, tam beztak moc neseděly. Mám je dodnes, ve sklepě.

Je to fajn, takhle zavzpomínat. Přidat se můžete i vy.

Okomentuj příspěvek

Nejnovější kolekce tenisek a oblečení najdeš vždy na Queens.cz

Dej nám like na Facebooku a budeš mít všechno pod nosem