o tom, o čem se dočtete všude a nikde...

Nenoste padělky, šidíte sami sebe!

Na tohle téma už byla napsána spousta článků a je mi jasné, že většina lidí, kteří padělky vědomě nosí, si tenhle článek ani neotevřou. Oni přeci mají pravdu, fake věci se šijí o pás dále, vedle těch legit. Pokud tomuhle věříte, asi nemá cenu, abyste tenhle článek četli dál. Pokud se ale přesto chcete něco dozvědět, a třeba i změnit názor, jste tu správně. Další hloupostí je to, že fake tenisky jsou stejně kvalitní, jako ty pravé. Nebudu teď rozebírat to, že některé legit tenisky jsou opravdu odbyté a při jejich ceně by si mohl výrobce dát více záležet. Kde je ale hlavní rozdíl, je použitá technologie a materiály. U padělků jsou většinou použité umělé, občas dokonce zdraví škodlivé, materiály. Na pováženou je tedy, jestli se vyplatí na svém zdraví šetřit. Šidíte tak hlavně sami sebe.

Fake

Některé padělky jsou na první pohled k nerozeznání, spousta prodejců také uvádí cizí fotky. Pokud tak kupujete boty od někoho cizího, vyžádejte si kartičku se jménem. Bohužel v době Photoshopu jde i tohle pravidlo obelstít. Jistotou je tak snad jenom osobní setkání, které bohužel není vždy možné, obzvlášť pokud nakupujete v zahraničí. Spolehnout se pak můžete jenom na případné zkušenosti ostatních a svou hlavu. Pokud někdo prodává tenisky výrazně pod cenou, asi se nevyplatí riskovat. Samozřejmě, prodávající si nemusí uvědomovat hodnotu, a proto je může prodávat levněji. Záleží jen na vás, jestli chcete pokoušet osud. Je pravda, že v dnešní době si nemůžete být jisti ničím.

Fake vs. Real

Real vs. Fake

S většinou tenisek je navíc spojená i část historie, a když si o nich něco přečtete, zjistíte, že to není jen kus gumy, kůže a látky. Je to dlouhá práce skupiny lidí. Vám by se líbilo, kdyby vaši několikaletou práci někdo okopíroval a začal se na ní přiživovat? Asi ne, že? Teď si někteří řeknou, „Ale vždyť ty jedny tenisky takovému gigantovi jako je Nike neublíží.“ Ano, neublíží. Ale pokud se najde tisíc takhle smýšlejících lidí, firma přijde o milion, dva. A co když takhle bude přemýšlet milion, možná i 10 milionů lidí? Společnost přichází o miliardy, které mohla investovat do svého dalšího rozvoje. Tolik k zamyšlení.

Fake Rosherun

Real vs. Fake

Real vs. Fake

Pokud si kupujete tenisky nebo i oblečení, dejte si pozor na to, odkud ho kupujete. Vyhněte se především zajímavým nabídkám na facebooku, kde se pravidelně objevují fake Air Max 90 Hyperfuse. Prodejce nějakou náhodou sehnal všechny velikosti (dokonce i ty, které se vůbec nevyrábějí) tenisek, které jsou beznadějně vyprodané a na aukčních serverech se prodávají za stovky eur. Dalším místem, kde se pravděpodobně setkáte s padělky jsou weby s názvy typu: nejlevnejsitenisky.cz atd. Pokud si nejste jistí, poraďte se s kamarádem, známým nebo napište do nějaké skupiny, kde vám určitě poradí, viz. legit check, price check tenisek. Určitě se nebojte požádat o radu, lepší než se nechat napálit. Ve spoustě případech chtějí prodejci platbu předem na účet a tenisky nikdy neuvidíte. Proto se určitě vyplatí nakupovat z ověřených obchodů a podívat se na recenze ostatních zákazníků, historii obchodu nebo nabídku. Nejde o pár korun, tak to nezanedbejte.

Real vs. Fake

Co se týče větší informovanosti o fake teniskách jako takových, doporučuju sledovat instagram @fake_files, nebo stejnojmenný hashtag. Na internetu se taky dají najít návody, jak rozeznat nejznámější modely tenisek – legit vs. fake. V ČR potom existuje hashtag #dnesnosimfake. Bohužel, když někomu fotku otagujete, tak váš komentář hned smaže, protože přece „tohle opravdu nejsou fake tenisky, jen našli sklad s 10 000 páry a snaží se je vyprodat“. Hmmm. Určitě. A tak vás, naše čtenáře, chci vyzvat: tagujte fotky fake tenisek s tagem #dnesnosimfake a screenujte, posílejte. Občas fotky zveřejníme na našem ig, boj proti fake teniskám v Česku musí začít!

Co tedy udělat s padělky?

Fire!

Okomentuj příspěvek

Nejnovější kolekce tenisek a oblečení najdeš vždy na Queens.cz

Dej nám like na Facebooku a budeš mít všechno pod nosem