o tom, o čem se dočtete všude a nikde...

Nike Air Max Zero BeTrue, odkazující na LGBT Pride, v pátek i našich obchodech

Ačkoliv silueta Nike Air Max Zero není žádnou novinkou, jejich první release proběhl teprve loni. A to na Air Max day, tedy 26. 3. Air Max Zero byly navrženy Tinkerem Hatfiledem ještě dříve než Air Max 1. Proto dostaly označení Zero. Od té doby proběhlo pár releasů. Dokonce si můžete navrhnout vlastní colorway na NikeiD.

A už v pátek 1. 7. releasují Air Max Zero s označením “BeTrue“. Jedná se o celobílou tenisku s duhovou air sole a vložkou a reflexním nápisem Nike na patě a tkaničkami.

Duhová air sole má jednoduché opodstatnění. Duhové barvy jsou univerzálním symbolem gayů a lasbiček. Právě v červnu roku 1969 se objevily prostesty amerických homosexuálů reagující na policejní razii v gay baru Stonewall Inn v Greenwich Village. O rok později se uskutečnily první průvody gay pride, které se konají i u nás (Prague Pride).

K zakoupení budou tyhle Air Maxy v pátek ve Sneaker Barberu a Queensu.

Nike Air Max Zero "BeTrue"Nike Air Max Zero "BeTrue" Nike Air Max Zero "BeTrue" Nike Air Max Zero "BeTrue" Nike Air Max Zero "BeTrue"Nike Air Max Zero "BeTrue" Nike Air Max Zero "BeTrue"

Okomentuj příspěvek

Nejnovější kolekce tenisek a oblečení najdeš vždy na Queens.cz

Dej nám like na Facebooku a budeš mít všechno pod nosem